Maximaal vier uur parkeren Willem Barentszkade
Langs de parkeerplaatsen aan de Willem Barentszkade is sinds deze week een blauwe streep aangebracht. Dat betekent dat je hier maximaal vier uur mag parkeren. Dit is de eerste maatregel die de gemeente neemt om het parkeerprobleem in Oud-West aan te pakken.
Met de blauwe zone voorkomen we dat auto’s dagenlang op dezelfde plek blijven staan en een parkeerplaats bezet houden. Door de maximale parkeertijd ontstaat er meer doorstroming en komen er vaker plekken vrij. Voor wie langer wil parkeren, is er ruimte op de Werkhaven.
Op weg naar een autoluw Terschelling
In Oud-West is al jaren een tekort aan parkeerruimte. In november 2025 heeft de gemeenteraad daarom gekozen voor een structurele aanpak: een autoluw Terschelling, met minder auto’s op het eiland. Een belangrijk onderdeel daarvan is de invoering van een parkeervignet.
Met een vignet, een vorm van ontheffing, mag op bepaalde plekken op het eiland wel of juist niet worden geparkeerd. Aan dit systeem zijn verschillende regels en voorwaarden verbonden, die zorgvuldig moeten worden uitgewerkt. De gemeente neemt hiervoor minimaal een jaar de tijd. Het onderzoek naar het vignet wordt betaald vanuit de Regio Deal.
In de tussentijd
Omdat de invoering van het vignet tijd kost, nemen we nu al maatregelen om de parkeerdruk te verminderen. De blauwe zone bij de Willem Barentszkade is daarvan de eerste stap. De komende periode volgen meer maatregelen.